середа, 26 жовтня 2016 р.

Триває ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету».

Автори кращих робіт отримають нагороди для себе 
і своїх навчальних закладів від компанії «Київстар».

Скрайбінг — новітня техніка презентації (від англійського "scribe" — накидати ескізи або малюнки); мова виступаючого ілюструється "на льоту" малюнками фломастером на білій дошці (або аркуші паперу); виходить ніби "ефект паралельного проходження", коли ми й чуємо і бачимо приблизно одне і те ж, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах аудіоряду.
Для участі у фестивалі скрайбінг-роликів необхідно під керівництвом педагога (або іншої особи, якій виповнилося 18 років) створити позитивний пізнавальний ролик за технікою скрайбінгу на тему «Моя 3G-сім’я» та відобразити у ньому можливості та переваги мобільного Інтернету для тих, хто досі ним не користується.
Створений відео-ролик, що має тривати не більше 4 хвилин, необхідно завантажити для перегляду на відео-ресурсі YouTube, а після цього подати заявкуна участь у фестивалі.
Ролик має бути виконаний в одній з наступних технік:
Мальований скрайбінг – класичний варіант скрайбінга. Рука художника(скрайбера) малює в кадрі картинки, піктограми, схеми, діаграми, записує ключові слова паралельно з текстом, що звучить за кадром;
Онлайн скрайбінг – створюється за допомогою онлайн сервісів мережі Інтернет (PowToonVideoScribe та інші).
Аплікаційний скрайбінг – на аркуш паперу або будь-який інший фон в кадрі викладаються (наклеюються) готові зображення, відповідні озвученому тексту. Різновид - магнітний скрайбінг, єдина відмінність – готові зображення кріпляться магнітами на презентаційну магнітну дошку.
За консультуванням під час створення робіт керівники можуть звертатися до старшого викладача Кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО Сокол Ірини Миколаївни: (097) 918-18-74, (061) 236-30-99, e-mail: dominic28@yandex.ru.
УМОВИ УЧАСТІ

субота, 30 січня 2016 р.

ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ

Одним з перспективних напрямів розвитку сучасних інформаційних технологій є хмарні технології. Під хмарними технологіями (англ. Cloud computing) розуміють технології розподіленої обробки даних, в якій комп'ютерні ресурси і потужності надаються користувачеві як інтернет-сервіс.
Застосування хмарних сервісів є невід'ємною складовою сучасної освіти і сприяє динамічному переходу до інновацій по впровадженню віртуальних дистанційних освітніх технологій  веб 2.0 і веб 3.0 як нових форм мережних освітніх середовищ.
Витрати на перехід до інноваційного розвитку не мають бути занадто великими. Використовувані зараз для підтримки навчання в школах комп'ютерні класи, укомплектовані персональними комп'ютерами, виявляються досить дорогими (до 80% затрат на підтримку ИКТ навчання складають витрати на електроенергію).
Дослідники інституту ЮНЕСКО по інформаційним технологіям в освіті відмічають, що придбання і обслуговування різної комп'ютерної техніки і програмного забезпечення в сучасних освітніх установах постійно вимагає значних фінансових вкладень і залучення кваліфікованих фахівців (Нил Склейтер, Хмарні обчислення в освіті).
В якості технології що знижує витрати нині виступають хмарні обчислення і віртуалізація обчислювальної платформи.
Хмарні технології (хмарні обчислення CloudComputing) - це новий сервіс, який має на увазі віддалене використання засобів обробки і зберігання даних. За допомогою «хмарних» сервісів можна отримати доступ до інформаційних ресурсів будь-якого рівня і будь-якої потужності, з розділенням прав різних груп користувачів по відношенню до ресурсів, використовуючи тільки підключення до Інтернету і веб-браузер.
 «Хмарні сервіси» можна розділити на три основні категорії: інфраструктура як сервіс; платформа як сервіс; програмне забезпечення як сервіс. Як приклад використання хмарних технологій в освіті, можна назвати особисті кабінети для учнів та вчителів, електронні щоденники і журнали, інтерактивну приймальню, тематичні форуми, де учні можуть здійснювати обмін інформацією та багато чого іншого. Це і пошук інформації, де учні можуть вирішувати певні навчальні завдання, навіть у відсутності педагога, або під його керівництвом.
Найбільш популярні хмарні провайдери: віртуальний хостинг Amazon, TheRackspace, Google, Microsoft, Joyent, GoGrid, Terremark, Savvis, Verizon, NewServers. У цій роботі ми розглянемо роботу з хмарними сервісами Google.